Zawody wędkarskie policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie

W dniach 14 – 15 maja 2011 roku okolice Włodawy były miejscem zmagań policjantów – wędkarzy o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Organizatorem zawodów był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów we Włodawie. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach – łowienie gruntowe na jeziorze Glinki i łowienie spinningowe na jeziorze Białe. W zawodach wystartowali reprezentanci 14 jednostek Policji z terenu Lubelszczyzny z: KWP Lublin, SPP Lublin, Łęcznej, Białej Podlaskiej, Chełma, Biłgoraja, Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Parczewa, Opola Lubelskiego, Hrubieszowa, reprezentacja Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz gospodarzy – KPP Włodawa.

W dwudniowych zmaganiach najlepszymi okazali się reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, którzy wyprzedzili drużynę z KPP Włodawa ( II miejsce) i KMP Chełm ( III miejsce ). W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Hubert Cioć z KWP Lublin, który złowił blisko 3,5 kg ryby. Największą rybę zawodów – ponad kilogramowego szczupaka, złowił Jacek Soja z Chełma.

Zwycięskie drużyny jak i pokonani z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie nadkom. Wiesława Kuszpy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy zwycięskich drużyn dodatkowo otrzymali nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów i samorządów lokalnych. Za rok IV edycja zawodów – uczestnicy tegorocznych zmagań już zapowiedzieli, że z całą pewnością wezmą w nich udział.