Lis 19 2009

Wykaz wód

Przydział wód pod opiekę kołom PZW w 2017 roku

Koło PZW Woda pod opieką w 2017 roku
Cementownia SUM Jezioro Białe
Chełm Miasto Stańków ( od strony wsi )
Ch.S.M. Stańków ( z wyjatkiem terenu od strony wsi )
Ceramik K-staw rzeka Wieprz od ujscia Wolicy do kładki przy oczyszczalni
Dorohusk Berdyszcze, zb Husynne
Dubienka Deusze, Starosiele, zb. Dubienka
Dubeczno Jezioro Dubeczyńskie, torfianki
Escott zb. Żółtańce Duży
Brzana zb. Żółtańce Duży
Kolejarz Glinianki Horodyszcze ( duża )
K-staw Miasto  Tuligłowy i Tuligłowy kąpielisko
Łopiennik rzeka Wieprz od mostu w Stężycy do śluzy w Borowicy
Komunalnik rz. Uherka od mostu w Siedliszczu i rzeka Bug
PKS Chełm Glinianka Horodyszcze (mała )
Rejowiec Miasto Glinianka Pawłów
Ruda Huta Sazan Torfianki Ruda Huta
Lin Sawin zb. Niwa I i Niwa II
Moczykije InteGracja j. Białe
Siennica Różana rzekaWieprz od kładki przy oczyszczalni do mostu w Stężycy
Środowiskowe Żółtańce Mały
Urszulin Wytyczno, j. Płotycze
Wojskowe zb. Staw
Wola Uhruska starorzecze Pompka i rz. Bug w Woli Uhruskiej
Włodawa Jeziora:Święte,Glinki i zbiornik Zahajki
Sieja Włodawa j. Lipieniec, rz. Bug od zn. 1025 do rowu ,,partyzanta”
Wierzbica Jezioro Syczyn, j. Słone
Wodnik zb. Stańków
Zakład Karny zb. Staw

Wykaz wód Okręgu chełmskiego

Jeziora

L.p. Jeziora Powierzchnia
1 Sumin 135,0 ha
2 Białe 106,4 ha
3 Glinki 46,9 ha
4 Rotcze 43,2 ha
5 Dubeczyńskie 11,6 ha
6 Płotycze 14,0 ha
7 Syczyn 6,0 ha
8 Święte 5,7 ha
9 Słone 4,6 ha
10 Lipiniec 4,1 ha
11 Beredyszcze 2.5 ha
12 Wereszczyńskie 5.2 ha

Zbiorniki

1 Wytyczno 550 ha
2 Husynne 99 ha
3 Stańków 41.7 ha
4 Żółtańce Duże 46.9 ha
5 Żółtańce Mały 9 ha
6 Staw 14,8 ha
7 Tuligłowy i Tuligłowy kąpielisko 15,0 ha i 1.5 ha
8 Lubańki 5.4 ha
7 Niwa I i Niwa II 44.3 ha i 8.5 ha
8 Zahajki 235 ha
9 Dubienka 4.7 ha
10 Okopiec 2.5 ha


Rzeki

L.p. Rzeka Długość
1 Bug 459,6
2 Wieprz 112,0
3 Wojsławka 19,8
4 Uherka 16,1
5 Włodawa 14,4
6 Wełnianka 12,1
7 Udal 11,6
8 Tarasienka 7,7
9 Żółkiewka 6,4
10 Krzemianka 5,3
11 Mogielnica 5,2
12 Siennica 3,8
13 Krzywólka 3,3
14 Ulanówka 3,3
15 Krzywianka 3,1
16 Ubrodownica 3,0
17 Kacap 2,9
18 Garka 1,8
19 Gdola 1,5

Starorzecza

L.p. Starorzecza Powierzchnia
1 Starosiele 7,75
2 Pompka 3,0
3 Deusze 2,65
4 Star. K-staw 0,50
5 Tuligłowy 0,50

Inne

Glinianki : Horodyszcze – 10,0 ha
Torfianki : Ruda – Huta – 5,2 ha
Glinianka Pawłów
Glinianki Horodyszcze – pstrągowo –  1 ha

Komentowanie wyłączone.