Włodawscy mundurowi bezkonkurencyjni

W miniony weekend odbyły się VI Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Zwyciężyła drużyna Straży Granicznej z Włodawy. Najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Świstoń z SG Włodawa, zaś największą rybę złowił – Marek Jaworski z KPP Włodawa. Jego trofeum to prawie 2 kg szczupak.

Miniony weekend upłynął w duchu sportowej rywalizacji. Nad Jeziorem Białym i Glinki odbyły się już po raz szósty Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Organizatorem był Zarząd Terenowy i Wojewódzki NSZZP. Celem imprezy jest integracja środowiska służb mundurowych w województwie lubelskim.

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach – łowienie gruntowe na Jez. Glinki i łowienie spinningowe na Jez. Białe. W zawodach wystartowało 14 drużyn z województwa lubelskiego. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna SG Włodawa, II – KPP Włodawa, III – KMP Lublin. Najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Świstoń z SG Włodawa, zaś największą rybę złowił – Marek Jaworski z KPP Włodawa. Jego trofeum to prawie 2 kg szczupak. Drużyna policjantów z Włodawy będzie reprezentować garnizon lubelski na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu w Częstochowie.

Puchary i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom zawodów wręczył Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Mariusz Siegieda. Na uroczystym podsumowaniu obecny był również Starosta Włodawski – p. Andrzej Romańczuk. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego we Włodawie, Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz przedsiębiorców lokalnych.