Lis 19 2010

Sprawozdanie z działalności Kapitanatu  Sportowego przy Zarządzie Okręgu PZW w Chełmie .

Sprawozdanie z działalności Kapitanatu  Sportowego przy Zarządzie Okręgu PZW w Chełmie  w zakresie realizacji sezonu sportowego w 2010 roku w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich.

Kapitanat Sportowy przy ZO PZW Chełm zorganizował łącznie 21  zawodów wędkarskich   w tym:

  • Podlodowe -3
  • Spławikowe -5
  • Spinningowe -4
  • Gruntowe -4
  • Inne -5

1.      DYSCYPLINA PODLODOWA

I Podlodowe Zawody Grand Prix  17.01.2010r. zb. Majdan Zahorodyński

Startowało 39 zawodników z 12 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa:

  • 1. Ch.S.M. I
  • 2. Ch.S.M. IV
  • 3. Wodnik

Klasyfikacja indywidualna:

  • 1. Dariusz Forysiuk Ch.S.M.
  • 2. Tomasz Dąbrowski Ch.S.M.
  • 3. Andrzej Koguciuk Wodnik

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Marcin Adamczyk, Radosław Nowicki, Robert Kozak

II Podlodowe Zawody Grand Prix 23.01.2010r. zb. Wytyczno

Startowało 28 zawodników z 10 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa:

  • 1. Wodnik
  • 2. Ch.S.M.
  • 3. Wola Uhruska

Klasyfikacja indywidualna:

  • 1. Andrzej Koguciuk Wodnik
  • 2. Tadeusz Mulsson Wodnik
  • 3. Krzysztof Dybek Wola Uhruska

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Marcin Adamczyk, Andrzej Ratomski

III Podlodowe Zawody Grand Prix  06.02.2010r. j. Sumin

Startowało 26 zawodników z 9 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa:

  • 1. Wodnik
  • 2. Ch.S.M.
  • 3. Zakład Karny

Klasyfikacja indywidualna:

  • 1. Tadeusz Mulsson Wodnik
  • 2. Michał Knotowicz Ch.S.M.
  • 3. Andrzej Klaudel Zakład karny

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Marcin Adamczyk, Andrzej Ratomski

2.      DYSCYPLINA SPŁAWIKOWA

Mistrzostwa Okręgu Kobieta, Junior, Kadet 20.06.2010r. zb. Parypse

Startowało 19 zawodników z 8 kół PZW

Kadet:

  • 1. Grzegorz Mielniczuk Ruda Huta
  • 2. Konrad Szyszkowski Wodnik
  • 3. Patryk Sitarz Środowiskowe

Junior

  • 1. Michał Skiba Ch.S.M.
  • 2. Waldemar Kołodziejczyk Wodnik
  • 3. Michał Dybek Wola Uhruska

Kobieta

  • 1. Jga Błędkowska K-staw Miasto
  • 2. Zofia Skiba Wola Uhruska
  • 3. Ewa Łopacińska Wojskowe

Sędziowie zawodów: Władysław Lisiecki, Radosław Nowicki, Ryszard Kowalski,

Henryk Kozaczuk, Tomasz Witowski

I Spławikowe Grand Prix  11.04.2010r. zb. Majdan Zahorodyński

Startowało 42 zawodników, w tym 8 w kategorii mieszanej(kobieta,junior)

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Włodawa I
  • 2. Wodnik
  • 3. Włodawa II

Klasyfikacja indywidualna senior

  • 1. Zbigniew Świstoń Włodawa
  • 2. Andrzej Szubarczyk Włodawa
  • 3. Krzysztof Daniłów Wola Uhruska

Klasyfikacja indywidualna mieszana

  • 1. Waldemar Kołodziejczyk Wodnik
  • 2. Michał Skiba Ch.S.M.
  • 3. Konrad Szyszkowski Wodnik

Sędziowie zawodów: Władysław Lisiecki, Marian Grzywna, Radosław Nowicki,

Robert Kozak, Zenon Dziurla

II Spławikowe Grand Prix „Memoriał J. Środka i Wł. Linde\” 24.04.2010r. zb. Parypse

Startowało 45 zawodników, w tym 9 w kategorii mieszanej (kobieta, junior)

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M.
  • 2. Włodawa
  • 3. K-staw Miasto

Klasyfikacja indywidualna seniorów

  • 1. Andrzej Szubarczyk Włodawa
  • 2. Andrzej Suprewicz Ch.S.M.
  • 3. Piotr Kawiak Włodawa

Klasyfikacja indywidualna mieszana

  • 1. Michał Skiba Ch.S.M.
  • 2. Konrad Szyszkowski Wodnik
  • 3. Michał Dudek K-staw Miasto

Sędziowie zawodów: Wł. Lisiecki, R. Nowicki, Robert Kozak, Dariusz Dubiel, Z. Dziurla

III Spławikowe Grand Prix  28.08.2010r. star. Deusze

Startowało 28 zawodników z 10 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M.
  • 2. Włodawa
  • 3. Wola Uhruska

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Jan Neczaj Wojskowe
  • 2. Stanisław Lewiński Dubienka
  • 3. Andrzej Suprewicz Ch.S.M.

Sędziowie zawodów: Władysław Lisiecki, Radosław Nowicki, Grzegorz Kapyś

IV Spławikowe Grand Prix 19.09.2010r. star. Pompka

Startowało 25 zawodników z 9 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M.
  • 2. Środowiskowe
  • 3. Wola Uhruska

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Michał Knotowicz Ch.S.M.
  • 2. Tomasz Dąbrowski Ch.S.M.
  • 3. Piotr Kawiak Włodawa

Sędziowie zawodów: Władysław Lisiecki, Marian Grzywna, Dariusz Dubiel,                                                                          Marcin Adamczyk, Bartłomiej Pałdyński, Henryk Kozaczuk

3 . DYSCYPLINA SPINNINGOWA

I Spinningowe Grand Prix  06.06.2010r. zb. Majdan Zahorodyński

Startowało 27 zawodników z 7 kół PZW

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Karol Miksza Wodnik
  • 2. Edward Budner Siedliszcze
  • 3. Mariusz Stodólski Wodnik

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Radosław Nowicki, Dariusz Dubiel, Zenon Dziurla

II Spinningowe Grand Prix  27.06.2010r. zb. Wytyczno

Startowało 36 zawodników z 10 kół PZW

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Karol Miksza Wodnik
  • 2. Konrad Bieliński Wola Uhruska
  • 3. Szczepan Cherbut Ch.S.M.

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Radosław Nowicki, Dariusz Dubiel, Zenon Dziurla

III Spinningowe Grand Prix 28.08.2010r. rzeka Bug Dubienka

Startowało 25 zawodników z 7 kół PZW

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Karol Miksza Wodnik
  • 2. Damian Szuta Wola Uhruska
  • 3. Mirosław Dzikon Dubienka

Sędziowie zawodów

Marian Grzywna, Radosław Nowicki, Dariusz Dubiel, Henryk Kozaczuk, Witold Kwacz, Bartłomiej Pałdyński, Wincenty Wawro, Grzegorz Cholawo, Tadeusz Walczuk

IVSpinningowe Grand Prix 17.10.2010r. rzeka Bug Zbereże

Startowało 11 zawodników z 3 kół PZW

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Stefan Nestorowicz Łukasz
  • 2. Jerzy Popko Wola Uhruska
  • 3. Krzysztof Daniłów Wola Uhruska

Henryk Kozaczuk, Tadeusz Walczuk, Witold Kwacz, Wojciech Król

4 . DYSCYPLINA GRUNTOWA

I Gruntowe Grand Prix 16.05.2010r. jezioro Glinki

Startowało 42 zawodników z 12 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M.
  • 2. Escott
  • 3. Wola Uhruska

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Robert Ciemiński Wodnik
  • 2. Edward Krupa Ch.S.M.
  • 3. Dariusz Staręgowski K.M. Policji

Sędziowie zawodów

Ryszard Kowalski, Robert Kozak, Dariusz Dubiel, Zenon Dziurla

II Gruntowe Grand Prix 26.06.2010r. zb. Majdan Zahorodyński

Startowało39 zawodników z 9 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M. I
  • 2. Escott
  • 3. Ch.S.M. II

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Andrzej Suprewicz Ch.S.M.
  • 2. Sławomir Korneluk Zakład Karny
  • 3. Edward Krupa Ch.S.M.

Sędziowie zawodów

Marian Grzywna, Radosław Nowicki, Dariusz Dubiel, Zenon Dziurla

III Gruntowe Grand Prix  29.08.2010r. rzeka Bug Okopy

Startowało 37 zawodników z 8 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M. III
  • 2. Wola Uhruska
  • 3. CH.S.M. II

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Norbert Cholawo Wola Uhruska
  • 2. Michał Skiba Ch.S.M.
  • 3. Krzysztof Skiba Ch.S.M.

Sędziowie zawodów

Henryk Kozaczuk, Dariusz Dubiel, Bartłomiej Pałdyński, Marian  Iwaniuk, Witold Kwacz

IV Gruntowe Grand Prix 18.09.2010r. rzeka Bug Wola Uhruska

Startowało 32 zawodników z 7 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Ch.S.M. II
  • 2. Ceramik
  • 3. Ch.S.M. I

Klasyfikacja indywidualna

  • 1. Zbigniew Drapsa Ceramik
  • 2. Andrzej Suprewicz Ch.S.M.
  • 3. Edward Krupa Ch.S.M.

Sędziowie zawodów

Marian Grzywna, Dariusz Dubiel, Marcin Adamczyk

5 . ZAWODY DODATKOWE

Maraton Wędkarski 14-15.08.2010r. rzeka Bug Wola Uhruska

Startowało 37 zawodników z 8 kół PZW

Klasyfikacja drużynowa

  • 1. Wola Uhruska I
  • 2. Wola Uhruska II
  • 3. Zakład karny

Klasyfikacja indywidualna  spławik

  • 1. Marek Sitarz Środowiskowe
  • 2. Zbigniew Świstoń Włodawa
  • 3. Zdzisław Szulakowski Wodnik

Klasyfikacja indywidualna spinning

  • 1. Paweł Różyński Zakład karny
  • 2. Arkadiusz Stasiejko Wola Uhruska
  • 3. Mirosław Dzikon Dubienka

Klasyfikacja indywidualna grunt

  • 1. Piotr Tymiński Ch.S.M.
  • 2. Norbert Cholawo Wola Uhruska
  • 3. Adam Walczuk Wola Uhruska

Sędziowie zawodów: Marian Grzywna, Radosław Nowicki, Dariusz Dubiel,                                                                   Henryk Kozaczuk, Bartłomiej Pałdyński, Marian Iwaniuk, Tadeusz Walczuk

Zawody dla działaczy ZO PZW 09.10.2010r. Wola Uhruska

Startowało 41 zawodników

Klasyfikacja indywidualna – ryba drapieżna

  • 1. Artur Ptaszyński Wola Uhruska
  • 2. Arkadiusz Stasiejko Wola Uhruska
  • 3. Robert Skiba Dubienka

Ryba spokojnego żeru – brak złowionych ryb.

Zarząd Okręgu PZW od wielu lat udziela również pomocy technicznej  i organizacyjnej przy zawodach wędkarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Culani\”. W roku bieżącym zorganizowano jedną taką imprezę  , ponadto Kapitanat Sportowy ZO PZW był współorganizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych o „Puchar Bugu\” czasopisma „Wędkarz Polski\”.

Zarząd Okręgu również od kilku lat zapewnia pomoc techniczną przy Ogólnopolskich Zawodach Spinningowych o „Puchar Wodnika\” organizowanych na jeziorze Białym w Okunince.

Podziękowania należą się członkom Koła PZW Wola Uhruska za samodzielną organizację IV Spinningowych Zawodów Grand Prix , jak również za przygotowanie terenu na zawody działaczy ZO PZW na starorzeczu Pompka .

Podziękowania  dla członków koła PZW Dubienka za wkład pracy w  oczyszczenie nabrzeży starorzecza Deusze z zakrzaczeń uniemożliwiających dogodne rozstawienie stanowisk wędkarskich w celu rozgrywania tam zawodów okręgowych.

Komentowanie wyłączone.